+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Prof.Dr. Marcus Graf eşliğinde Pera Müzesi-19 Ekim 2021

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

28

Prof.Dr.MARCUS GRAF eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimizde siz sanat meraklılarıyla, 19 Ekim 2021, Salı 14.00’de Pera Müzesi’nde buluşmak dileğiyle.

Yüzleşme

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci ve Mezunlar Sergisi

Pera Müzesi, ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak genç sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi’nin kuruluşunun 25. yılında, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin üretimlerinden oluşan, küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği “Yüzleşme” sergisi, profesyonel sanatçı ve tasarımcılarla sanat ve tasarım öğrencilerinin doğa-kent ilişkisi ve birey-toplum konularına dair soruları tartışmaya açıyor.

Yüzleşme ve daha bir çok serginin gezileceği etkinliğimize siz sanat sever dostlarımızı bekliyoruz.

Gezi ücreti 250 TL’dir.
Bilgi ve kayıt için; 0542 722 73 46 nolu telefondan bize ulaşabilir veya bu sayfadan rezervasyon yapabilirsiniz.

Prof.Dr.MARCUS GRAF

1974 yılında Almanya’da doğdu. Hildesheim Üniversitesi’nde Kültür Bilimi ve Estetik İletişimi Fakültesi’ndeki Plastik Sanatlar ve Sanat Bilimi Bölümü’nde okuduktan sonra çeşitli sanat kurumlarında proje yöneticisi, küratör, eğitmen, yazar ve sanatçı olarak çalıştı.
2010 yılında Almanya’daki Stuttgart Devlet Sanat Akademisi’ndeki Çağdaş Sanat Tarihi, Estetik ve Sanat Teorisi Enstitüsü’nde doktora ünvanı alan Graf, 2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi.
2001’den beri İstanbul’da yaşayan Marcus Graf, Siemens Sanat, Milli Reasürans, Contemporary Istanbul, Baksı Müzesi, ve Elgiz Müzesi gibi çeşitli kurum ve etkinliklerde küratörlük yapmıştır

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Pera Müzesi girişleri aşı kartı veya negatif sonuçlu PCR test dokümanı ile yapılmaktadır.