5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

SERRA YILMAZ İLE TOSKANA GÜNEŞİ ALTINDA

Tarih: 16.05.2018 – 20.05.2018

Gezi Programı:

16 Mayıs 2018 Çarşamba / İstanbul – Bologna – Floransa 

Siz değerli misafirlerimiz ile 06:30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:30’da Bologna’ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık 2 saat 40 dakika sürecek uçuş sonrası Bologna Havaalanı’na yerel saat ile 10:10’da varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Bologna şehir turumuza başlıyoruz.

Bologna tarih açısından İtalya’nın en önemli şehirlerindendir. Ayrıca yemek kültürü olarak en gelişmiş şehridir. 1088 yılında kurulan dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde bulunmaktadır. Şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Piazza Maggiore (Burada dünyanın en büyük 5. bazilikası olan San Petronio bazilikası ve şehir meclis binasını göreceğiz.) Meydanın en ilgi çekici unsuru ise Fontana del Nettuno (Neptun Çeşmesi).  

Çesmenin tasarımını Palermo’lu mimar Tommaso Lauranti 1563’de hazırlanmıştır. Neptun heykeli Floransa’da yaptırılmış olan Neptün Çeşmesi siparişini kaybetmiş olan Flaman asıllı heykeltras Giambologna tarafından yapılmıştır. Heykel 1564’de tamamlanmış ve 1567’de açılmıştır. Eğer restorasyonu bitmiş olursa  çeşmeyi gördükten sonra, sırasıylaPiazza del Nettuna, Piazza Maggiore, Palazza di Re Enzo’dur.

Şehir gezimiz esnasında öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyoruz ve sonrasında Floransa’ya haraket ediyoruz.

Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından şehrin en iyi otellerinden olan otelimize ulaşıyoruz.

Otelimize yerleşme ve dinlenme sonrasında değerli misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimiz için Serra Yılmaz’ın bizler için seçmiş olduğu restoranımıza gidiyoruz.

17 Mayıs 2018 Perşembe / Floransa – San Gimignano 

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Davut Heykeli’nin de sergilendiği Galleria dell’Accademia Galerisi’ne hareket ediyoruz.

Davut HeykeliMichelangelo Buonarroti tarafından 1501 yılında yapımına başlanmış ve 1504 tarihinde tamamlanmıştır. Geniş çevrelerce, Michelangelo’nun en iyi iki heykelinden biri ve Rönesans heykel sanatının bir başyapıtı olarak kabul edilmektedir. Eser, Davut’un Golyat’a saldırmaya karar verdiği anı simgelemektedir. 5,17 metre yüksekliğindeki mermer heykel Floransa’nın bir sembolü niteliğindedir.

Galleria dell’Accademia gezimiz sonrasında Prens Corsini’lere ait olan bahçe içerisinde İtalya’nın en özel el sanatları ürünlerini görebileceğimiz Artigianato E Palazzo’ya geliyoruz.

Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında bahçe içerisinde serbest olarak yiyoruz.

Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşuyor ve Floransa’ya veda ederek bölgenin en iyi çiftlik otellerinden olan otelimizehareket ediyoruz.

Varışımızı takiben odalarımıza yerleşme ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelde yiyoruz.

18 Mayıs 2018 Cuma / San Gimignano – Siena – San Gimignano

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, San Gimignano’ya hareket ediyoruz.

Adeta bir kalenin içinde yaşıyorsunuz hissi veren bu şehirdeki her yapı 14.yüzyıldan kalmadır. San Gimignano Toskana’nın en iyi korunmuş Ortaçağ kentlerinden biridir. 13 Kuleli Şehir olarak bilinen San Gimignano’da rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir.

“Ortaçağın Manhattanı” olarak adlandırılan şehrin 12. ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan yetmiş altı adet kulelerinden günümüze de on dört tanesi ayakta kalabilmiştir. Beldenin tarihi merkezinin tipik Ortaçağ mimarisi ve görünüşünü koruması dolayısıyla San Gimignano, UNESCO Dünya Mirasları İtalya listesinde bulunmaktadır.

Galeria Continua (http://www.galleriacontinua.com/ ) San Gimignano’daki ziyaret duraklarımızdan biridir.

Öğle yemeğimiz için bir Orta Çağ şehri olan Siena‘ya doğru hareket ediyoruz. Üç tepe üzerine kurulu olan Siena, Toskana bölgesinin kalbi niteliğinde. Çok iyi şekilde korunmuş tarihi dokusu nedeniyle ziyaretçilerine bir zaman yolculuğuna çıkma imkanı sunuyor. Bu özelliği sayesinde bölge, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne yer almakta.

Uzun ve dar sokakların her biri Piazza del Campo Meydanı’na çıkıyor. Deniz kabuğu şeklindeki bu meydan Avrupa’nın en büyük kent meydanlarından biri olarak kabul edilmekte. İtalya’nın en ihtişamlı katedrallerinden birisi olan Siena Duomoise siyah-beyaz taşlar kullanılarak inşa edilmiş tarihi bir yapı. Hristiyan dünyasının en büyük katedrali olması amacıyla inşa edilen Duomo‘nun inşaatı salgın hastalıklar nedeniyle uzun süre ertelenmiş, bittiğinde ise amacına ulaşamamış.

Keyifli geçen Siena gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi alıyoruz ve yemek sonrasında, San Gimignano’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

19 Mayıs 2018 Cumartesi Greve – Castello di Verrazzano – San Gimignano

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Chianti’ye doğru yola çıkıyoruz.

Gezimize Greve kasabası ile başlıyoruz. Uzun ve dar sokaklarında dolaşırken evlerin pencerelerinden sarkan çiçeklerin sıcaklığı ile bizi karşılayan bu kasaba, çiçeklerle kaplı tarlaları, yeşil tepeleri, selvi ağaçlarıyla Toskana’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden birisidir. Bölgenin en büyük özelliği ise dünya çapında ünlü olan şaraplarıdır.

Öğle yemeğimiz için Castello di Verrazzano’ya (http://www.verrazzano.com/en/  ) gidiyoruz.

Verrazzano Kalesi, Chianti’nin kalbinde, Floransa ve Siena arasındaki Greve’de yer almaktadır. Başlangıçta kale Etrüsk’lerdeyken sonra Roma hakimiyetine geçmiş ve 1000 yılı aşkın süre de bu sınırlarda kalmış. Burada büyük şarap geleneği haline gelen “Verrazzano üzüm bağlarının” 1150 yılına dayanan hikayesi vardır. Bu arada Kale VII yüzyıldan 1900’lerin ortalarına kadar Verrazzano ailesinin malı olmuştur. Verrazzano’ların en meşhuru, New York körfezinin ve günümüzdeki Doğu kıyılarının büyük bölümünün kaşifi Giovanni da Verrazzano, bu kalede 1485’de doğmuştur. Bu sebepten New York’taki Brooklyn ile Staten Adası arasındaki ünlü köprü, 1964’te Verrazzano Köprüsü adını almıştır.

Belirtilen saatte otelimize hareket ediyor ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelde yiyoruz.

20 Mayıs 2018 Pazar /  Arezzo – Bologna – İstanbul 

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizin ardından Toskana’nın bir diğer şirin kasabası olan Gezilerimiz sonrası ‘La Vita é Bella’ (Hayat Güzeldir) filminin çekildiği yer olan Arezzo’ya hareket ediyoruz. Toskana bölgesinde bulunan yaklaşık 100 bin nüfuslu ufacık ve ama çok sevimli bir şehir olan Arezzo’nun sokaklarında kendimizi şehrin büyüsüne kaptırıyoruz.

Öğle yemeğimizi serbest zaman içerisinde yedikten sonra değerli misafirlerimiz ile buluşuyor ve havalimanına doğru hareket ediyoruz.

Bologna Havalimanı’na varışımızı takiben, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK1326 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 18:55 te İstanbul’a hareket ediyor ve 22:20’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Fiyat: 2260,00 EUR SATIN ALMAK İÇİN

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
  •  Programda bulunan transferler
  •  Şehir gezileri
  •  Bologna
  •  San Gimignano
  •  Floransa
  •  Greve in Chianti
  •  Siena
  •  Arezzo
  •  Giriş ücretleri
  •  Galleria dell’Accademia Galerisi
  •  Galeria Continua
  •  2 öğle yemeği
  •  3 akşam yemeği
  •  Zorunlu seyahat sigortası
  •  İkramlar
  •  Serra Yılmaz söyleşileri
  •  İtalya’da profesyonel rehberlik danışmanlığı ve rehberliği

GEZİMİZE FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Gidiş dönüş uçak biletleri
  •  Yapılacak şahsi harcamalar
  •  Vize
  •  Yurt dışı çıkış harcı

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: