5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

BİR BAŞKA PARİS – PARİS’TE MODA SANAT VE MÜZİK

Fazıl Say ve Paris Oda Orkestrası

Beethoven / Say – Douglas Boyd, Fazıl Say, Camille Thomas

Fazıl Say, Never Give Up Dünya Prömiyeri – 1 – 4 NİSAN 2018

 GEZİ PROGRAMI:

 1. Gün İstanbul – Paris (1 Nisan 2018 Pazar)

Siz değerli misafirlerimiz ile 1 NİSAN 2018 Pazar günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’de buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve saat 10.05’te Türk Hava Yolları’nın TK 1823 sefer sayılı uçuşu ile PARİS’e hareket ediyor, yerel saat ile 12.40’ta varıyoruz. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası bizleri bekleyen araçla şehre varıyoruz. Paris’te giderek yaygınlaşan ve artık gerçek bir sanat dalı olarak görülen Street Art ve Graffiti eserlerinin izinden Montmartre semtine ulaşıyoruz. Salvador Dali, Monet, Picasso ve Van Gogh gibi ressamların bir zamanlar uğrak yeri olan “Ressamlar Tepesi”nde Pablo Picasso’nun müdavimi olduğu kafede çay molası veriyoruz.. Ardından otele transfer ve yerleşme ardından serbest zaman.

Akşam yemeğini “Michelin” yıldızlı yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama Frontenac Hotel’de.

2. Gün Paris  (2 Nisan 2018 Pazartesi)

Kahvaltının ardından empresyonizm denince akla ilk gelen isim olan Claude Monet’nin Paris’ten 80 km uzaklıktaki tipik Normandiya köyü Giverny’de bulunan müze evini gezmek için yola çıkıyoruz. Sekiz dönümlük arazisini yapay göl ve çiçeklerle cennete dönüştüren Monet’nin bahçesi tam bir cennet: Bahçede bir yapay göl, üstünde Japon köprüleri ve üzerinden sarkan beyaz ve mor salkımlar… Gölün üzerinde nilüferler… Onlara doğru eğilmiş salkım söğütler… Monet’nin favorisi olan süsenler, mor irisler, Japon irisleri ve zambaklar… Baharda muhteşem manzaralar sunan bu bahçede gezerken adeta Monet tablolarında dolaşıyormuş hissini yaşıyoruz. Monet 36 yıl boyunca pek çok eserine burada can verdi. Öğleden sonra Paris’e geri dönüp St. Denis’den Opera’ya Paris’in Pasajları’nı geziyoruz (Vendôme Meydanı, Madeleine Kilisesi, Passage des Panoramas, Galeries La Fayette, Galerie Véro-Dodat, Passage Jouffroy, Galerie Vivienne ve Galerie Colbert…) Konaklama Frontenac Hotel’de.

3. Gün Paris  (3 Nisan 2018 Salı)

Kahvaltının ardından Paris’te sanat gezimiz devam ediyor. Aşkları, heykelleri ve sansasyonel yaşamıyla ünlü Fransız heykeltraş  Rodin Müzesi ilk durağımız. “Düşünen Adam” heykeliyle meşhur müzeyi gezdikten sonra Tokyo Sarayı’ında (Palais de Tokyo) çağdaş sanatın izlerini sürüyoruz. Ardından Yves Saint Laurent’ın Müzesi’nde 5.000 kıyafet, 15.000 aksesuar ve 1960’lardan arşivlenen binlerce eskiz, kart, fotoğraf ve objeler… Yves Saint Laurent’ın yaratıcılığını gözlemlemek için bu sergiyi keşfediyoruz.

Akşam Champs-Elysées Tiyatrosu’nda Fazıl Say’ın piyanoda olacağı Paris Oda Orkestrası konseri (etkinlik merkezi otele 700 m. uzaklıktadır). Bu konserde aynı zamanda Fazıl Say’ın son konçertosu “Never Give Up”ın dünya prömiyeri yapılacak. Konaklama Frontenac Hotel’de.

4. Gün Paris  (4 Nisan 2018 Çarşamba) 

Kahvaltının ardından Marais Mahallesi‘ne  geçip daracık sokakları, minik dükkanları, kafeleri ve cıvıl cıvıl insanları ile bu bölgeyi keşfediyoruz. Öğleden sonra dönüş uçağımız için Charles de Gaulle Havalimanı’na ulaşıp Türk Hava Yolları’nın TK 1826 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.25’te İstanbul’a hareket ediyor ve 20.55’te İSTANBUL’a varıyoruz.

Tarih: 01.04.2018 – 04.04.2018

Fiyat: 1540,00 EUR – SATIN AL

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • 3 Gece / 4 Gün belirtilmiş olan otelde konaklama 
 • Program içerisinde yer alan tüm transferler 
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 1 akşam yemeği 
 • Champs-Elysées Tiyatrosu’nda Paris Oda Orkestrası konseri 1. Kategori bileti
 • Yves Saint Laurent Müzesi’nde YSL Sergisi
 • Belirtilen müzelere giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık sigortası 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları gidiş dönüş uçak biletleri 
 • Serbest zamanda alınacak yemekler 
 • Yemekler sırasında alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Ekstra ve kişisel harcamalar
 • Vize Ücretleri 
 • Yurtdışı çıkış harcı

ETKİNLİK DETAYLARI:

Orchestre de chambre de Paris

Douglas Boyd  direction
Fazil Say  piano
Camille Thomas  cello

Masterful with Mozart, category-defying Fazil Say is just as impressive with Beethoven.

PROGRAMME

Say Never give up, concerto for cello (world première)
Beethoven Concerto for piano No. 3
Haydn Symphony No. 86

What a fiendishly talented musician! Now the Turkish pianist performs Beethoven’s Piano Concerto No. 3 with his own cadenzas: a move as thrilling as it is bold, as we often overlook the fact that the cadenzas are sometimes improvised by the performer. When the work was first performed on 5 April 1803 at the Theater an der Wien, it was not yet complete. The composer, who was playing the solo part, improvised for several pages in front of the orchestra, that was alarmed to say the very least! After the concerto, Fazil Say will hear the world premiere of his own cello concerto, Never Give Up, performed by Camille Thomas. We sometimes forget that the pianist has composed almost one hundred pieces spanning all musical genres.

Production Orchestre de chambre de Paris

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: