+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Tabiat Ana’nın Kucağında Kültür ve Doğa Gezisi

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

17
Tabiat Ana’nın Kucağında Kültür ve Doğa Gezisi
28-31 Ağustos 2021

Gezmeyi ve yeni destinasyonlar keşfetmeyi çok özlediğimiz günler bitiyor ve kısıtlı katılımcıyla Tabiat Ana’nın Kucağında Kültür ve Doğayı keşfe gidiyoruz!

 • 1. GÜN: İlk rotamız; Dalaman’a ulaşım ve Yuvarlakçay’da geç öğle yemeği ile gezimizin ilk rotasını tamamlıyoruz. Ardından Sandras Dağı Karaçam Ormanları’nda orman yürüyüşü ve Gökçeova Gölü’nde fotoğraf çekimi yapıyoruz.

 

 • 2. GÜN: Köyceğiz’in en önemli özellikleri arasında bulunan ve dünyada sadece burada görebileceğiniz Sığla Ormanları’nı ziyaret edeceğiz. Köyceğiz Sığla Ormanı’nda keyifli “Orman Banyosu” aktivitesi sonrası Gökova Körfezi’nde yer alan harika kasaba Akyaka’ya hareket ediyor ve cennet doğanın içinde Azmak’ta öğle yemeği yiyoruz.
  Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarıyor, günün son saatlerinde Kaunos Antik Kenti ziyareti yapıyor ve günbatımı fotoğrafları çekiyoruz.
  Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından danışmanımız Hüseyin Çağlar İnce’nin “Karya’nın Ruhu” adlı sohbetine katılıyoruz

 

 • 3. GÜN: Erken kahvaltı sonrası, tamamen doğal şekilde oluşmuş ve bakir kalabilen Kocagöl’e hareket ediyoruz. Kuş sesleri ve harika doğa içinde fotoğraf çekimleri yapacağız.Ardından Kalkan’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Fethiye’de yiyoruz. Kalkan’da otele yerleşme ve serbest zaman.

  Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri olan Patara Antik Kenti gezisi ve günbatımında Patara Kum Tepeleri’nde fotoğraf çekimi yaparak, bu eşsiz anları anılarımızda ölümsüzleştiriyoruz.

 

 • 4. GÜN: Türkiye’nin en gizemli, en otantik yerlerinden biri olan Kekova Bölgesi (Üçağız, Kaleköy-Simena, Kekova Adası) doğası ve tarihi ile nefeslerimizi kesecek.

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Ücret: 5500 TL (KDV dahil)

Tek Kişilik Oda Ücreti : 7200 TL (KDV dahil)

GEZİ ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 gece kahvaltı dahil otel konaklaması
 • 2 öğle yemeği
 • Otelde 3 akşam yemeği
 • Özel tekne ile Kekova gezisi
 • Doğa Farkındalığı Uzmanı Hüseyin Çağlar İnce ile bölge habitatı üzerine sohbetler ve danışmanlık ücreti
 • Programda yer alan tüm müze ve ören yeri girişleri
 • Programda yer alan tüm transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
GEZİ ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Gidiş dönüş uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası
 • Koylarda veya limanda tekne dışından servis alınan tüm hizmetler

UÇUŞ BİLGİLERİ

 • GİDİŞ: TK7448 – 28 Ağustos 2021 / İSTANBUL(SAW) – DALAMAN ==> 11.50 – 13.05
 • DÖNÜŞ: TK7467 – 31 Ağustos 2021 / DALAMAN – İSTANBUL(SAW) ==> 20.15 – 21.25

Gezimiz 12 kişi ile sınırlıdır.

Detay bilgi ve kayıt için; 0542 722 73 46 nolu telefondan bize ulaşabilir veya bu sayfadan rezervasyon/kredi kartı ile satın al işlemi yapabilirsiniz.

İptal Koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde ket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

REHBER VE PROGRAM DANIŞMANIMIZ
HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE

1981 yılında Köyceğiz’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya’da tamamladı. Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu.Üniversite yıllarında başlayan seyahat ve doğa aşkı onu mühendislik dışında bambaşka bir alana yönlendirdi.
Türkiye’nin biyolojik ve kültürel çeşitliliğinin tanıtılması ve korunması için çalıştığı ve hazırladığı projelerle birlikte bugüne kadar Atlas, Yeşil Atlas, Buğday, Tempo ve Magma gibi ulusal ölçekte yayın yapan birçok dergide yazarlık ve editörlük yaptı.
2008 yılında yürüttüğü “Kayıp Masallar” Projesi ile Kaz Dağları ve bütün Toroslar’ı dolaşarak Yörük masallarını derledi. TRT Belgesel’de Türkiye’nin yaban hayatını konu alan “Henüz Çok Geç Değil” belgesel serisinin yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen İnce, öte yandan Antal-ya’nın endemik canlı türlerini konu alan belgesel ve tanıtım filmlerini arkadaşları ile birlikte hazırladı. Türkiye’de bir ilk olan “Doğadabuan” isimli Doğa Gözlemine Başlama Rehberi kitabını yayınladı.
Şuan Türkiye’nin biyokültürel değerlerini anlatmak üzerine okullarda farklı yaş gruplarına yönelik doğa eğitimleri vermektedir. Bu etkinliklerde öğrenciler, beş duyu organını kullanarak doğayı hissedip canlıları ve yaşadıkları coğrafyayı tanıyorlar. Halen Antalya’da yaşayan Hüseyin Çağlar İnce, turizmde doğa farkındalığı yaratmak üzere sektörün önde gelen kuruluşlarıyla birlikte ürettiği projelerle sürdürülebilir turizm adına misyon yüklenmiştir. Her tesis için özel hazırladığı “doğa rehberi” kitapları 4 farklı dilde ve 50 binin üzerinde basıldı ve ülkemize gelen turistlere oteller tarafından hediye edildi. Yaptığı çalışmalarla birçok ödül alan İnce, turizm dergilerinde köşe yazarlığı yapmakta ve biyokültürel değerler üzerine, kitaplar, belgeseller ve sosyal medya içerikleri hazırlamaktadır.