+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Prof.Dr.Marcus Graf ile Mardin Bienali 6-7 Haziran 2022

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

30
Prof.Dr.Marcus Graf ile Mardin Bienali 6-7 Haziran 2022
Kadim Topraklar Mardin

Sanatseverlerin heyecanla beklediği yılın en ilgi çeken organizasyonlarından biri Mardin Bienali için geri sayım başladı.

Medeniyetler beşiği olarak bilinen Levant bölgesine odaklanan 5. Mardin Bienali, dünyanın çeşitli yerlerinde kültürel üretim yapan ve bu düşsel önermenin ön saflarında yer alan kişilerin buluşmasına tanıklık ediyor.

Bizler Sanatla Randevu gezginleri olarak Mardin’i modern sanatın merkezi haline dönüştürebilmek düşüncesiyle yola çıkan ve sanatseverlerin heyecanla beklediği bienale gidiyoruz.

Mardin’in benzersiz tarihsel mimarisi ışığında Mardin halkının gündelik hayatıyla kaynaşan mekânlarında Prof.Dr.Marcus Graf ile 6-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek programımızın detayları için bize ulaşabilirsiniz.

“Çimenin Vaadi” başlığını taşıyan bienal, gizemli bir evrensel politikaya ya da feragat kavramını içselleştiren bir sosyal-ekoloji ihtimaline doğru keşfe çıkacak.

Bienalin küratörlüğünü Yeni Delhi merkezli bağımsız küratör, teorisyen, editör ve yazar Adwait Singh üstleniyor.

Mardin Bienali resmi sitesi, lütfen tıklayınız!!!
*** Detay bilgi için; 0542 722 73 46 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sanat dolu günlerde buluşmak dileğiyle…

Uçuş Bilgileri

Gidiş: İstanbul Havalimanı – Mardin Havalimanı THY: TK 2674 THY 06.45

Dönüş : Mardin Havalimanı- İstanbul Havalimanı THY: TK 2677 / Saat : 19.35

Gezi Ücreti

İki kişilik odada kişi başı ücret 5450 TL

Tek kişilik odada konaklama farkı 550 TL

Programa Dahil Olan Hizmetler
  • Sanat danışmanımız Prof. Dr. Marcus Graf ile bienal gezisi
  • Gidiş-Dönüş uçak biletleri
  • İzala Otel’de konaklama
  • Özel aracımızla tüm transferler
  • Dara Antik Kenti gezisi
  • Tüm ören yerleri ve müzelerin giriş ücretleri
  • Cercis Murat’ta akşam yemeği
  • Leyli Konağı’nda öğle yemeği
  • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

İptal Koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

DANIŞMANIMIZ
Prof.Dr.Marcus GRAF

Prof. Dr. Marcus Graf, 1974, Almanya’da doğdu. Hildesheim Üniversitesi’nde Kültür Bilimi ve Estetik İletişimi Fakültesi’ndeki Plastik Sanatlar ve Sanat Bilimi Bölümü’nde okuduktan sonra çeşitli sanat kurumlarında proje yöneticisi, küratör, eğitmen, yazar ve sanatçı olarak çalıştı. 2010 yılında Almanya’daki Stuttgart Devlet Sanat Akademisi’ndeki Çağdaş Sanat Tarihi, Estetik ve Sanat Teorisi Enstitüsü’nde doktor ünvanı alan Graf, 2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi. 2017’de profesör oldu ve 2019’tan beri Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Başkanı olarak çalışmaya devam ediyor. 2001’den beri İstanbul’da yaşayan Marcus Graf, Siemens Sanat, Plato Sanat, Akbanksanat, Milli Reasürans, Sığınak, Contemporary Istanbul, Pera Müzesi, Baksı Müzesi, Erimtan Müzesi, Müze Gazhane ve Elgiz Müzesi gibi çeşitli kurumlarda 100’den fazla sergide küratörlük yapmıştır. Ayrıca 2001 yılında, İstanbul Bienali’ndeki rehberli tur birimi kurucusuydu ve 2011’e kadar bu biriminin yöneticiliği görevini üstlendi. 2017 – 2019 arasında Contemporary İstanbul’da Program Direktörü olarak çalıştı. Çok sayıda kitap, kitapta bölüm, sergi kataloğu ve dergide sanat yazarlığı yapmış olan Graf, akademisyen, küratör ve sanat yazarı olarak İstanbul’da yaşamaktadır.