+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Kenan Tamer ile Antik Kentlere Yolculuk 8-10 Nisan 2022

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

15
ANTİK KENTLERE YOLCULUK 8-10 Nisan 2022
GEZİ PROGRAMI
1. Gün İstanbul – İzmir / 8 Nisan 2022, Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 06:30’da buluşup, THY’nin TK 2312 sefer sayılı İzmir uçağı ile yaklaşık 1 saat sürecek uçuşumuzun ardından, Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıyoruz. Rehberimiz ile buluştuktan sonra havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçerek turumuzu başlatıyoruz.

İlk olarak Lidya Uygarlığı’nın, uzun süre başkenti olarak kullanılmış, Sardes Antik Kenti’ni geziyoruz. Agora, Gymnasion ve Sinagog olarak kullanılmış yapıları gözlemleyip, rehberimizin anlatımları sonrasında tekrar aracımıza binerek,
şehrin kutsal alanında yer alan Artemis Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi uygun bir noktada aldıktan sonra, Kula’nın Sandal Beldesi’nde yıllarca süren titiz bir çalışmayla ortaya çıkarılan Yanık Ülke Bağları ve Kula Jeoloji Parkı ile gezilerimizi devam ettiriyoruz. Volkanik oluşumları ile hayretler uyandıran bölge hakkında bilgi alıp otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği (ekstra) ve konaklamamız Villa Estet by Anemon Yanık Ülke Kula’da.

 

2. Gün İzmir – Kuladokya, Hierapolis / 09 Nisan 2022, Cumartesi

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, ikinci günümüzün ilk durağı Kuladokya’da peribacalarını görmeye gidiyoruz. Ardından Denizli’ye ulaşmak için yola çıkıyoruz. İkinci durağımız olan Hierapolis Antik Kenti’ne varıyoruz. Tiyatro, Cin Deliği, Antik Havuz ve Hamamlar göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca şehrin mezarlık alanı da oldukça ilgi çekicidir. Nekropol turunun ardından, Hierapolis Antik Kenti içinde yer alan Travertenleri de görmeden alandan ayrılmıyoruz tabiki.

Akşam yemeği ve konaklama Doğa Thermal Hotel Karahayıt otelimizde.

3. Denizli -İstanbul/ 10 Nisan 2022, Pazar

Sabah erkenden yaptığımız kahvaltımızın ardından turumuzun son günü için otelimizden ayrılıyoruz, bir başka güzel antik yerleşim olan Laodikeia’ya ulaşıyoruz. Restorasyon ve kazı çalışmaları devam eden bu antik yerleşimi geziyoruz. Laodekia gezimizden sonra antik dünyanın sanat merkezi olarak değerlendirilmiş Afrodit’in kenti Afrodisias’a ulaşıyoruz. Stadyum, Tetrapilon, Tiyatro, Antik Havuz ve Afrodit Tapınağı görecek olduğumuz yapıların başında
gelmektedir.

Rehberimizin anlatımları sonrasında öğle yemeğimizi alıp Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu masalsı görüntüler eşliğinde turumuzu noktalayıp Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşıyoruz.

Bir başka Sanatla Randevu organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz. Uçağımız, TK 2579 kodu ile İstanbul Havalimanı için 20:00’de hareket edecektir. 21.15 planlı İstanbul Havalimanı varış saatidir.

Hayat bir yolculuktur, bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek üzere…

 

-Uçuş Bilgileri

Gidiş: İstanbul Havalimanı – İzmir Adnan Menderes Havalimanı THY: TK 2312 / Saat : 08:00
Dönüş : Denizli Çardak Havalimanı – İstanbul Havalimanı THY: TK 2579 / Saat : 20:00

 

GEZİ ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • 1 gece Villa Estet Otel’de oda-kahvaltı
  • 1 gece Doğa Thermal Otel’de yarım pansiyon konaklama
  • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
  • Özel araç ile ulaşım
  • Zorunlu Seyahat sigortası
  • Sanatla Randevu Kenan Tamer Profesyonel rehberlik hizmeti

 

GEZİ ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • Gidiş dönüş uçak biletleri
  • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Müze kart bedeli

 

GEZİ ÜCRETİ
Çift Kişilik Odada Konaklama Ücreti: 3300 TL
Tek Kişilik Konaklama Farkı : 800 T

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

KENAN TAMER
DANIŞMANIMIZ

Kenan Tamer Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin
ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.
Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu…
Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine
dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.
Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.
Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka… İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine âşık… Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!