+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Fehmi Karaarslan Eşliği’nde Işık Festivali Zamanı Lyon (8-10 Aralık 2023)

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

207
Tarihi milattan önceye kadar uzanan Rhone ve Saone nehirlerinin ortasında Fourviére tepesinin eteklerine kurulan Lyon şehri, her yıl muhteşem bir festivale ev sahipliği yapıyor.

 

1600’lü yıllarda İsa’nın annesi Meryem’e şükranlarını ifade etme amaçlı dini bir gelenek halinde başlayan festival, Lyon halkı 8 Aralık’tan itibaren 4 gün boyunca pencerelerin önünde Meryem Ana için mumlar yakmaya devam ediyor. Lyon Işık Festivali de adını bu şükür mumlarından alıyor.

 

Bazı gelenekler günün koşullarına ve toplumun ilerleyişine ayak uyduramadığı için yok oluyor. Bazıları ise tam tersi, günümüze kadar ulaşıyor. Lyon Işık Festivali, günümüze gelene kadar daha farklı bir kimlik kazanıyor. Şimdi devasa binalar bütünüyle ışıklandırılıp eşsiz bir ışık festivaline dönüşüyor.

 

Her sene başka bir gösteriye ev sahipliği yapan Romanes ve Bizans mimarisinin en güzel örneklerinden Notre-Dame de Fourviere Bazilikası ve Places des Terreaux Meydanı Işık Festivali’nin en çok ilgi odağı olan mekanlarını ve Lyon’un sanat dolu birçok durağını 8-10 Aralık tarihlerinde “Fehmi Karaaslan Eşliğinde Işık Festivali Zamanı Lyon” başlıklı etkinliğiyle keşfedeceğiz.

 

GEZİ ÜCRETİ
Çift Kişilik Odada Konaklama Ücreti: 1590 EUR
Tek Kişilik Konaklama Farkı : 490 EUR

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 10 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

“Fehmi Karaarslan Eşliği’nde Işık Festivali Zamanı Lyon” gezimiz için detaylı bilgi almak isterseniz 0543 433 60 80’den bize ulaşabilirsiniz.