+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Banu Küçüksubeşı ile “İllüzyon – Halüsinasyon-Rüya: Bu Gördüğüm Gerçek Mi?”-22 Şubat 2022

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

20
 22 Şubat 2022, Salı 11.00’de Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel’inde gerçekleştireceğimiz Sanat Tarihçimiz Banu Küçüksubaşı’nın özel anlatımıyla “İllüzyon – Halüsinasyon-Rüya: Bu Gördüğüm Gerçek Mi?” seminerine ve akabinde öğle yemeğimize bekliyoruz, buluşmak dileğiyle.

İllüzyon-Halüsinasyon-Rüya: BU GÖRDÜĞÜM GERÇEK Mİ?

Algılarımızın kolayca yönetildiği, ‘Halüsinasyon’ ların bazılarımızın gerçeği olduğu, binaların, makinaların rüya görebildiği bir dünyada gözlerimize ne kadar güvenebiliriz?

Peki ya müziği görebilsek , boşlukta asılı kalabilsek, bir odanın içinde sonsuzluğu deneyimleyebilsek nasıl olurdu?

Geçmişten beri sanatçılar gözlerimizi yanıltmak , farklı realiteler yaratmak ve kendi hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çeşitli teknikler kullandılar. Mekan ise bunu yaratmanın başlıca platformu oldu. Sanatta göz yanılsamalarını konu edeceğimiz bu seminerde yeri geldikçe klasik dönem kilise,saray yapılarının içinden , modern ve çağdaş sanattan örneklerle bağlantı kurarak bu kavramın geçmişine değineceğiz. Günümüzde bu bağlamda sanat üreten, kimi zaman bizi kendi iç dünyasına götüren kimi zaman da içinde yaşadığımız dünyayı dönüştürerek bizi şaşırtan 3 sanatçı ve üretimlerini birlikte tanırken çağdaş sanatta mekan kullanımı, yerleştime, katılımcı kavramlarına da değinmiş olacağız.

İşleyeceğimiz sanatçılardan biri Arjantinli Banksy olarak da anılan Leandro Erlich, bir diğeri tekrarları ve sonsuzluk odaları ile tanınan Japonya’nın efsane sanatçısı Yayoi Kusama, üçüncüsü ise ‘Makina Hatıraları:Uzay’ sergisi ile büyük ses getiren Refik Anadol olacak.

Yaşadığımız dünyanın tekinsizliğinden akıl hastalığının mikrokosmosuna, oradan da uzayın derinliklerine doğru akacağımız bu 2 saatte zamanın nasıl geçtiğini anlamaycaksınız. Şaşırmaya ve etkilenmeye hazır mısınız?

 

Etkinlik İçeriği
  • 11.00-13.00 Seminer
  • 13.15 Öğle Yemeği

Etkinlik ücreti 450 TL’dir.

Bilgi ve kayıt için; 0542 722 73 46 nolu telefondan bize ulaşabilir veya bu sayfadan rezervasyon yapabiliri kredi kartı ile etkinliği satın alabilirsiniz.

BANU KÜÇÜKSUBAŞI

Marmara Üniversitesi Turizm Rehberliği, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihini bitirerek Yeditepe Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi Yüksek Lisans’ı yapan Banu Küçüksubaşı 2002 yılından beri başta Sakıp Sabancı Müzesi , Akbank, Contemporary Istanbul ve özel koleksiyonlar olmak üzere çeşitli yerli ve yabancı kurum ve kuruluşlara sanat turları , sanat seminerleri vermekte, yerli ve yabancı birçok koleksiyoner, müze ve sanat odaklı gruplara İstanbul’un sanat galerileri, müzeleri ,  sanat fuarlarını kapsayan programlar sunmaktadır. Bunlar dışında  Kare Sanat Galerisinde yönetici, Art On da direktör, Doğuş Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan Banu Küçüksubaşı, Kültür Üniversitesi, Okan üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi gibi eğitim kuruluşlarında Türkiye de sanat ve sanat yönetimi  ile ilgili konferanslar vermiştir. Zaman zaman çeşitli sanat mecralarına yazılar yazmakta, sanatçı, koleksiyoner ve kurumlara danışmanlık, istek üzerine de  özel dersler vermektedir.