+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com
+90 543 433 60 80 info@sanatlarandevu.com

Banu Küçüksubaşı ile MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi (10 Şubat 2022)

0
Fiyat
Bu tur, geçmiş bir etkinliğe aittir ve şu anda mevcut değildir.

Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

87
BANU KÜÇÜKSUBAŞI eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimizde siz sanat meraklılarıyla, 10 Şubat 2022, Perşembe 11.00’de İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde buluşmak dileğiyle.

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi:

Merkez kampüsü Fındıklı’da olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), çatısında bulunan şehrin resim ve heykel müzesidir. İstanbul’un önemli kültürel mekanlarından biri olan müze, Geç Osmanlı’dan 20. yüzyılın sonuna uzanan koleksiyonu ile Türkiye’nin batılı anlamda ilk sanat müzesi olma özelliğine sahip.

Karaköy’de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi binası, 2010 yılında Aga Khan Mimarlık Ödülü, 2015’te Mies van der Rohe Avrupa Birliği Çağdaş Mimarlık Ödülü dahil olmak üzere pek çok prestijli ödüllerin sahibi Emre Arolat Architects mimarlık ofisi tarafından tasarlandı.

 Adres: GALATAPORT / Kılıç Ali Paşa, Meclis-i Mebusan Cd. No:6

Gezi ücreti 250 TL’dir.
Bilgi ve kayıt için; 0542 722 73 46 nolu telefondan bize ulaşabilir veya bu sayfadan rezervasyon yapabilir, kredi kartı ile etkinliği satın alabilirsiniz.

BANU KÜÇÜKSUBAŞI

Marmara Üniversitesi Turizm Rehberliği, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihini bitirerek Yeditepe Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi Yüksek Lisans’ı yapan Banu Küçüksubaşı 2002 yılından beri başta Sakıp Sabancı Müzesi , Akbank, Contemporary Istanbul ve özel koleksiyonlar olmak üzere çeşitli yerli ve yabancı kurum ve kuruluşlara sanat turları , sanat seminerleri vermekte, yerli ve yabancı birçok koleksiyoner, müze ve sanat odaklı gruplara İstanbul’un sanat galerileri, müzeleri ,  sanat fuarlarını kapsayan programlar sunmaktadır. Bunlar dışında  Kare Sanat Galerisinde yönetici, Art On da direktör, Doğuş Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan Banu Küçüksubaşı, Kültür Üniversitesi, Okan üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi gibi eğitim kuruluşlarında Türkiye de sanat ve sanat yönetimi  ile ilgili konferanslar vermiştir. Zaman zaman çeşitli sanat mecralarına yazılar yazmakta, sanatçı, koleksiyoner ve kurumlara danışmanlık, istek üzerine de  özel dersler vermektedir.