About Us

We are a passionate team with the vision of delivering
the best & exiting experience for customers

Travel . Tours . Adventure

Our Team
YONCA EBÜZZİYA

İki farklı konservatuarda eğitimler alan Yonca Ebüzziya, bale ve sanat tarihi eğitimlerini iş hayatında 35 yıl boyunca mankenlik, defilelerde koreograflık, sahne yönetmenliği, dergi genel yayın yönetmenliği, TV program yapımcı ve sunuculuğu gibi görevlerde değerlendirdi. Ebüzziya, bir dönem sanat tarihi eğitimleri verdi. Hayatı boyunca seyahat etmeye, kültür-sanata ve arkeolojiye duyduğu tutku, yaptığı tüm işleri daima bu üç alana bağlamasına neden oldu. 2003’te Türkiye’deki ilk ve tek “marka elçisi” oldu. Borusan Otomotiv Marka Elçisi olarak 14 yol boyunca görev yapan Yonca Ebüzziya, firmanın kültür-sanat alanlarındaki aktivitelerinin danışmanlığını üstlendi. Hala en büyük tutkusu seyahat etmek ve arkeolojik alanları görmek olan Yonca Ebüzziya, Sanatla Randevu kapsamında aynı tutkuyu yaşayan insanlara, eşsiz deneyimler planlamakta ve bu tutkuyu yaygınlaştırmaktadır. Ebüzziya, iki torununa ve tüm gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirasın kültür ve sanat mirası olduğunu düşünmektedir.


SERRA YILMAZ

İstanbul’da doğan Serra Yılmaz Fransa’da psikoloji ve tiyatro eğitimi aldı. Dostlar Tiyatro Grubu’nun açtığı yarışmayı kazandıktan sonra ilk sahne deneyimini bu tiyatroda yaşadı. 1983 yılında Atıf Yılmaz’ın “Şekerpare” filmi ile sinemada rol almaya başladı. Atıf Yılmaz, Ömer Kavur, Zeki Ökten, Şerif Gören, Ümit Ünal ve Ferzan Özpetek gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. 1997’de ilk tiyatro oyunu olan “Diğerlerinin Adı Ali”yi yönetti. Gerek tiyatro, gerek sinemadaki performanslarıyla pek çok ödül alan Serra Yılmaz, sinema çalışmalarının yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, dramaturg ve sanat yönetmeni yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı. 2005’te İtalya’da sinema ve TV projelerinin yanı sıra tiyatro yapmaya başladı. Halen hem Türkiye, hem de farklı ülkelerde sinema ve tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir. 1999 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Harem Suare” filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve gene aynı filmdeki rolüyle Sinema Yazarları (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Yılmaz, 2002 yılında 21. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “9” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı. “Teyzem”, “Anayurt Oteli”, “Harem Suare”, “Cahil Periler”, “9”, “Karşı Pencere”, “Vanilya ve Çikolata”, “Bir Ömür Yetmez”, “Vavien”, “Kaybedenler Kulübü”, “Nar” ve “Eyvah Eyvah 3” gibi sayısız filmde rol alan Yılmaz, 2011’de 68. Venedik Film Festivali’nin “İlk Yapıt” bölümü jürisinde yer aldı. 2003 yılında “Karşı Pencere”deki rolüyle İtalya’nın en prestijli sinema ödüllerinden David di Donatella’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve bu adaylıkla Türkiye’den aday gösterilen ilk sinema oyuncusu oldu. Serra Yılmaz gene “Karşı Pencere” filmiyle Fellini’nin senaristi Flaiano adına düzenlenen Flaiano Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.


FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır. 1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.


NEZİH BAŞGELEN

1978’de konusunda ülkemizdeki ilk popüler yayın olan Arkeoloji ve Sanat Dergisi’ni çıkardı. Dört ayda bir yayınlanan derginin en son 123. sayısı çıkarılmıştır. 1986’da Türkiye’nin tarihi doğal ve turistik değerlerine dönük hizmet veren görsel doküman arşivini (Celsus Picture Library) oluşturdu. Çocuklara yönelik tarihi eserleri ve eski uygarlıkları sevdirmeyi amaçlayan eğitici boyama kitapları projesini başlattı. Ülkemizin karakteristik zenginliğini oluşturan tarihi ve doğal değerlerin yok olmaması için mücadele etti. Yazdığı yazılar, verdiği konferanslar, yayınladığı kitaplar, düzenlediği etkinliklerle arkeolojinin ve eski eserlerin korunmasının ülkemiz kamuoyunda yer almasını sağladı. Bilimsel veriler ve tarihi kaynaklara dayandırarak 1970’li yıllarda Anadolu’nun en ucra köşelerine değin giderek gezi yazıları yayınladı. Yurt içinde ve yurt dışında arkeoloji ile ilgili toplantı ve etkinliklerde ülkemizi başarıyla temsil etti.


Why Choose Us


Handpicked Hotels

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa

learn more

World Class Service

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa

learn more

Best Price Guarantee

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa

learn more
0
Happy Customers

0
Amazing Tours

0
In Business

0
Support Cases

What Customers Say


  • Çok teşekkür ediyorum önce Ayşe ye sonra Yonca ve Murat’a , hersey çok güzeldi .
    J’espère que l’on repartira pour de nouvelles aventures ensemble
    Merci Ayce
  • Harika bir gezi idi ve ben özellikle sevgili Murat beye ve Sanatla Randevu ekibine çok teşekkür ederim. Benim için özellikle çok önemi vardı. Sevgili dostlar, herkese çok sevgiler, başka bir gezide buluşmak üzere
  • Bu güzel gezide emekleri geçen herkeslere katılan paylaşımcı hoşgörülü dost canlısı güzel arkadaşlara çok çok teşekkürler.