5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

Tarihi Yarımada’da Sanatla Randevu ve Şerefiye Sarnıcı

İstanbul, altında binlerce yıllık bir geçmişi muhafaza eder.
Turumuz, Yerebatan Sarnıcı’ndan bir asır daha eski olduğu düşünülen yeraltında 8 yıl süren restorasyon çalışması sonrasında ziyarete açılan Şerefiye Sarnıcı ile başlıyor. Sarnıcı ve şu anda içinde devam eden, İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın Doğu ve Batı’nın, yaşam ve ölümün, dünyevi ve uhrevinin birbirine koşut varoluşunu vurgulayan eserlerinden oluşan “Hiç Hali” sergisini geziyor olacağız.
Roma dönemi İstanbul’unun bir başka mirası, dönemin en ihtişamlı eserlerinden Büyük Saray’ın revaklı avlusunun kuzeydoğu bölümünde, kısmen sağlam kalmış mozaik döşemeyi içine alacak şekilde oluşturulmuş Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, ikinci durağımız olacak.
Osmanlı İstanbul’undan günümüze gelen İbrahim Paşa Sarayı’nda; Osmanlı, Anadolu ve İslâm uygarlıklarına ait zengin ve çeşitli koleksiyonu barındıran Türk ve İslâm Eserleri Müzesi ile turumuzu tamamlıyor olacağız.
Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ile Four Seasons Otel’de geleneksel iftar yemeğinde buluşuyoruz.

Tarih: 12 Haziran 2018 Salı

Saat: 15:30-20:00

Yer: Çemberlitaş Tramvay Durağı

Katılımcı Ücreti: 190 TL  (iftar yemeği hariç)

Turumuzla ilgili detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize info@sanatlarandevu.com dan  veya  0542 722 73 47 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
TUR DANIŞMANIMIZ HAKKINDA
CENK BULUT
Eğitimimi İstanbul’da Galatasaray Lisesi, İstanbul Üniversitesi Fransız Edebiyatı bölümü ve Paris’te “Ecole du Louvre”da (Louvre Müzesi’nin sanat tarihi okulu) tamamladım.
1987’den beri Türkiye’de kokartlı profesyonel turist rehber olarak ülkemi Fransızca dilinde yabancılara gezdirmekteyim.
1991 yılından itibaren Dünya’nın muhtelif yerlerinde, farklı temalarda Türk, Fransız ve Belçikalı seyahat severlere yol arkadaşlığı yapmaktayım. Yıllar geçtikçe hem yurt içinde hem yurt ışında tur liderliği yaptım ve halen devam etmekteyim. Mısır, İtalya, İspanya, Belçika, Hollanda, Fas, Tunus’a özel bir ilgim olduğunu söyleyebilirim. Uzun yıllar Paris’te yaşamam sonucunda Fransa’nın bütün ölgelerini gezebilme fırsatım oldu, Fransa’yı da en az Türkiye kadar iyi bilirim. Paris’te yaşadığım yıllarda belgesellerde (Louvre Müzesi, Citizen Langlois, Noel Baba…) rejisörlük, orta (Les Lazuliens) ve kısa (La Vieille, Sous-sols…) filmlerde oyunculuk denemelerim oldu. Ayrıca tarih, sanat tarihi ve inler tarihi en büyük tutkularımdan. Bilgi yolunda yeni keşifler peşindeyim. Kültür turları yapmaktan, bildiklerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: