5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

SANATIN BAŞKENTİ ST. PETERSBURG

12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında #sanatlarandevu etkinliğimizi düzenleyeceğimiz St.Petersburg’un en merak edilen yapılarından biri Hermitage Müzesi…

Çariçe Katerina’nın kışlık sarayı olarak inşa edilen yapı, üç milyondan fazla esere ev sahipliği yapan bir müzeler kompleksi. Altı ana binadan oluşuyor; Kışlık Saray, Küçük Hermitage, Eski Hermitage, Yeni Hermitage, Hermitage Tiyatrosu, Rezerv Evi. İçinde Da Vinci’den Rembrant’a, Picasso’ya kadar çok geniş yelpazede eserler bulunan müze, dünyanın en geniş resim koleksiyonuna sahip olmasının yanı sıra, yine dünyanın en büyük beş müzesinden biri olarak anılıyor.
Gezi Programı:

  1. Gün İstanbul  – St. Petersburg 12 Nisan 2018

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda  saat 08:30 da buluşuyoruz. Bilet ve Bagaj işlemlerimiz sonrasında TK401 sefer sayılı uçuş ile saat 10:55’te hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 14:15’tir. Rehberimiz ile buluşmamız sonrasında St. Petersburg’da kısa bir gezi gerçekleştiriyoruz.

St. Petersburg bugünkü halini Kral 1 Petro’ya borçludur. 1. Petro, Deli Petro ve Büyük Petro olarak da anılır. Bir bataklık halinde olan şehri Avrupa kentleri ile yarışabilecek bir seviyeye ulaştırmak ister ve bu amacına ulaşır. Şehir gezimiz esnasında göreceğimiz bir çok eser ihtişamını 1. Petro’ya borçludur. St. Petersburg adını şehrin mimarından almaktadır.

Şehir turumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Konaklamamız Corinthia Nevsky Palace 5*dadır.

  1. Gün St. Petersburg 13 Nisan 2018

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında 1764 yılında II. Katerina tarafından kurulan dünyanın en büyük ve eski müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 100 yıl sonra kamu hizmetine geçen bu müze 3 milyon sanat eseri barındırmaktadır.  Müze gezisinin bitişinin ardından öğle yemeği yedikten sonra tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehrin önemli müzelerinden biri olan Faberge Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ismin Faberge ailesinden almaktadır. Efsanevi kuyumcunun eserleri burada sergilenmektedir. En çok dikkat çeken eserler kraliyet yumurtalarıdır. Gezilerimiz sonrasında otele geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Konaklamamız  Corinthia Nevsky Palace 5*dadır.

(Not: Tekne gezimiz hava durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir)

  1. Gün St. Petersburg 14 Nisan 2018

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Büyük Petro’nun şehre kattığı başka bir muazzam eserleri keşfe çıkıyoruz. Petrodvorets Saat Fabrikası ve Petersburg Devlet Üniversitesi’nin iki kampüsünden birine ev sahipliği yapan Petergoff Yazlık Sarayı’nı ve bahçelerini geziyoruz. 607 hektar araziye inşa edilen bu göz alıcı yapı İsviçreliler’e karşı kazanılan zafer üzerine inşa edilmiştir. Yapımında 5 bin işçi çalışmı ve çevre süslemesi için farklı yerlerden ağaçlar bölgeye getirilmiştir.

Gezimiz sonrası öğle yemeğini yedikten sonra serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele dönebilir dileyenler işe alış-veriş yapabilirler Dinlenme sonrasında belirlenen saate buluşuyor ve Dünyaca ünlü Mikhailosvky Tiyatrosu’nda Kuğu Gölü Balesi’ni izliyoruz.

Kuğu Gölü Balesi, Odette ile Prens Siegfried’ın aşklarının öyküsünü anlatmaktadır. Büyücü Odette ve arkadaşlarını cezalandırmak için onları kuğuya dönüştürür ve tek çözüm yolu gerçek aşktır. O aşk Prens Siegfried’dir. Ancak büyücü yine ortaya çıkar ve kızı Odil’i Odette kılığına sokar ve Prensin Odette’yi ve arkadaşlarını kurtarmasını engellemeye çalışır. Sonucunu sahnede öğreneceğiz.

Konaklamamız  Corinthia Nevsky Palace 5* dadır.

  1. Gün St. Petersburg 15 Nisan 2018 

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Aracımız ile Peter- Paul Kalesi’ne ulaşıyoruz. Kale ilk olarak İsveç ordularına engel olmak için planlanmış ancak Rus orduları kalenin inşası bitmeden İsveç ordularını mağlup etmiştir. Bunun ardında bu kale askeri garnizasyon ve siyasi mahkumların cezalandırıldığı hapishane olarak kullanılmıştır. Bu hapishanede Peter ve oğlu Alexei, Dostoyevski ve Lenin’in ağabeyi Alexander yargılanmışlardır. Gezimiz sonrasında yemek ve alış veriş için mola veriyoruz.

Buluşma sonrasında aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Bagaj ve gümrük işlemlerimiz sonrasında TK402 sefer sayılı uçuş ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 18:45’tir.

 

 TK401
Türk Hava Yolları
Airbus A321-231 Dar gövde
10:55
İstanbul, Türkiye (IST)
Atatürk Havalimanı
14:15
St. Petersburg, Rusya (LED)
St Petersburg Pulkovo Havalimanı
3s 20d
 TK402
Türk Hava Yolları
Airbus A321-231 Dar gövde
15:15
St. Petersburg, Rusya (LED)
St Petersburg Pulkovo Havalimanı
18:45
İstanbul, Türkiye (IST)
Atatürk Havalimanı
3s 30d

Gezimize Dahil Olan Hizmetler

•    Belirtilen otelde (veya benzeri) konaklama
•    2 öğle ve 2 akşam yemeği
•    Şehir turu
•    Gezi boyunca belirtilen tüm gezi ve transferleri
•    Hermitage Müzesi gezisi
•    Faberge Müzesi gezisi
•    Tekne gezisi (hava durumuna göre değişiklik gösterebilir)
•    Peter-Paul Kalesi gezisi
•    Mikhailosvky Tiyatrosu’nda Kuğu Gölü Balesi
•    Petergoff Yazlık Sarayı gezisi
•    Belirtilen gezilerin tüm giriş ücretleri
•    Yerel rehberlik hizmeti
•    Seyehat sağlık sigortası
•    Kıvanç Demirel danışmanlığı ve rehberliği

Gezimize Dahil Olmayan Hizmetler

•    THY dış hat gidiş dönüş uçak biletleri
•    Programda ödenecek bahşişler (kişi başı 30 € alanda toplanacaktır)
•    Ekstra harcamalar
•    Belirtilmeyen yemekler

  • Tarih: 12.04.2018 – 15.04.2018
  • Fiyat: 1490.00 EUR

SATIN ALMAK İÇİNSt. Petersburg Gezisini Satın Al

TUR DANIŞMANIMIZ: KIVANÇ DEMİREL

Türkiye’de yurtdışı gezilerinin aranılan rehberidir.

Farklı turizm acentelerinin Güney Amerika, Küba ,İspanya, Güney Afrika gibi turlarının rehberliğini gerçekleştirmektedir.

Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlanmaktadır.

1972 doğumlu Galatasaray Lisesi ve Marmara Fransız Filolojisi mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: