5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

Pera’dan Karaköy’e Sanatla Randevu

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern’in yeni adresi belli oldu. Renzo Piano’nun yapacağı yeni müze binası bitene kadar geçici olarak Beyoğlu’ndaki eski Union Française binasında faaliyetlerini sürdürecek olan müzenim önünde saat 10:00’da buluşuyoruz.
İstanbul Modern sürekli koleksiyonu haricinde, çağdaş heykel sanatının en özgün ve yenilikçi sanatçılarından Britanyalı heykel sanatçısı Anthony Cragg’i ağırlıyor. Sanatçının her dönemine ilişkin bir seçkiye yer veren “İnsan Doğası” sergisi var.
“İnsan Doğası”nda, Cragg’in 1980’li yıllardan bu yana heykel sanatına dair sürdürdüğü denemeler, kapsamlı ve kronolojik bir bütünlükle bir araya getiriliyor. Malzemeye farklı bağlamlar kazandıran, sanatçıyla özdeşleşmiş eğilimleri yansıtan yapıtların yanı sıra, Cragg’in üretim sürecinin bir parçası olarak tanımladığı desenleri de yer alıyor.
Sergiden sonra, İstanbul’un en eski mevlevihanesi olan Galata Mevlevihanesi ikinci durağımız olacak. Mevlevihanenin içinde bulunan Divan Edebiyatı Müzesi’nde yüzyıllar boyu müzik ve sanatla iç içe olan şair ve müzisyen Mevlevilerden hareketle, Türk musikisine ait aletler ile Mevlevi kültürüne ait eserler sergileniyor.
Öğle yemeği ve ardından İstanbul’un en özgür kültür- sanat, paylaşım ve eğitim alanı olan Galata Rum Okulu’nda C24 galerinin düzenlediği, İrfan Önürmen’in kişisel sergisi “SINIR”ı gezeceğiz ve sanatçıyla söyleşi imkanımız olacak.
Tarih: 22 Haziran 2018 Cuma
Saat: 10:00-16:00
Buluşma: İstanbul Modern Önü
Katılımcı Ücreti: 220TL (fiyata öğle yemeği dahildir)
Turumuzla ilgili detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize info@sanatlarandevu.com dan  veya  0542 722 73 47 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
TUR DANIŞMANIMIZ HAKKINDA
FERİDE ÇELİK
Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır.
1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: