5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ İLE LAVANTA ZAMANI / 11-13 TEMMUZ 2019

Eşsiz lavanta tarlaları ile bilinen Kuyucak köyüne harika fotoğraflar çekmek için gidiyoruz. Ayrıca gezimizin son günü mavi cennet Salda gölü muhteşem manzaraları ile bizleri bekliyor olacak. Bu gezimizi fotoğraf kurguları, başarılı fotoğraflar için ipuçları, doğal manzaraları, insan portreleri, lavanta tarlaları, göller, antik kent Sagalassos ve yöresel yemekler başlıklar altında özetleyebiliriz.

Başlangıç, amatör meraklı ve profesyonel seviyedeki fotografçılar SLR, Dijital SLR, aynasız, kompakt, aksiyon kamera veya telefonları ile gezimize eşlik edebilirler.

Gezi Programı:

1.Gün: İSTANBUL / ISPARTA / KUYUCAK KÖYÜ

Değerli  Sanatla  Randevu  Gezginleri  ile  Sabiha Gökçen  Havalimanı’nda  saat 11:00’de,  İç  Hatlar Gidiş  Terminalinde  buluşmamızın  ardından,  Türk  Hava Havayolları TK2974 sefer sayılı 12:35 uçağı ile Antalya’ya hareket ediyoruz. Antalya Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile konaklayacağımız otelimiz varıyor, eşyalarımızı bırakarak gün batımı fotoğraf çekimi Türkiye’nin lavanta cenneti Kuyucak köyüne doğru yola çıkıyoruz. Torosların eteğinde konuşlanmış lavanta tarlalarının mis gibi kokusu gün batımının sıcacık renkleri ile bizi bekliyor. Güneşin batışına kadar Fotoğraf Öyküleri’nden tanıdığımız Esin Karagöz hem fotoğraf çekimi ile bilgiler veriyor hem de sizleri lavanta tarlalarının arasında fotoğraflıyor.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Kuyucak köyünün ilk ve tek butik oteli olan Lavanta Villa’da.

2. Gün :KUYUCAK KÖYÜ/EĞİRDİR GÖLÜ/ SAGALASSOS

Güne daha mutlu başlamanızı sağlayacak muhteşem gün doğumu fotoğrafları çekmek için otelimizden saat 4.30’ta ayrılıyoruz. Fotoğraf çekiminin ardından gün doğumuna katılan misafirlerimiz ile lavanta tarlalarının içinde bize özel hazırlanmış köy kahvaltısı ediyoruz. Kahvaltı sonrasında Kuyucak köyünün merkezine gidiyor ve serbest zamanda köyün keyfini çıkartıyoruz.

Akabinde otele biraz dinlenmek için uğruyor, 1 saat dinleme molasından Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne hareket ediyoruz. Eğridir gölüne varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul yapmış yayma işini. Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada gezimiz sonrasında öğlen yemeğimizi göl kenarında yapıyoruz.

Öğlen yemeğinin ardından yaklaşık 2 saat yolculuk sonrası Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706’da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos’ta arkeolojik kazılar 1990’da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz ve fotoğraflıyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Sagalassos Lodge & Spa’da.

3. Gün :SALDA GÖLÜ

Kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin gölleri arasında 1. sırada olan Salda gölüne doğru yola çıkıyoruz. Salda Gölü’nü özel kılan bir diğer özellik ise Dünya’da Mars ile aynı özellikleri taşıyan iki yerden biri olması. Gölde bulunan yüksek magnezyum içerikli beyaz kayaçların Mars’ta da bulunduğu söyleniyor. Eşine ender rastlanacak beyazlıkta kumun üzerinde kısa bir yürüyüş sonrası fotoğraf çekimlerimizi yaparak oradan ayrılıyoruz.

Öğlen  yemeği  için  yolda  mola  verip  TK2931  19.05  uçuşu  ile  Antalya Havalimanı’ndan, Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki kişilik odada kişi başı ücret

2060,00 TL

Tek kişilik oda

page5image7941696

2410,00 TL

Uçuş Bilgileri: 

İstanbul – Antalya/ 11 Temmuz 2019, Perşembe

TK2974  12:35 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Antalya Havalimanı

Antalya – İstanbul/ 13 Temmuz 2019, Cumartesi

TK2931  19.05 Antalya Havalimanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

• Istanbul-Antalya gidiş, Antalya -İstanbul dönüş uçak bileti
• Özel otobüs ile programda belirtilen tüm transferler
• Lavanta Villa’da  konaklama ve akşam yemeği

•  Sagalassos Lodge & Spa’da kahvaltı konaklama ve akşam yemeği                

2 Öğle Yemeği
• Sagalassos Müze-Ören yeri girişi ücreti
• Seyahat Sigortası
• İkramlar

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER

• Kişisel harcamalar
•Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralar

Banka hesap bilgilerimiz:

ASAMANYA TURİZM EĞİTİM ORG.VE TİC.LTD.ŞTİ

56424464 -YAPI KREDİ/KIZILTOPRAK Şubesi

TR 62 0006 7010 0000 00564 24464

Fotoğraf Öyküleri:Esin Karagöz Aşan

1974, Artvin doğumluyum. Ilk,orta,lise eğitimini Bursa’da tamamladım.

Sonrasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Basım ve Yayımcılık Bölümünden mezun oldum. Özel bir şirkettte Halkla ilişkiler Departmanında çalıştıktan sonra 4 yıl kadar Bursa Defteri Dergisinde Yazı işleri sorumlusu olarak devam ettim. 2003 yılında ise “Fotograf Öyküleri” nin macerası başladı. Ortaokul yıllarında etkilendiğim deklanşör sesi ile fotograf çekerek dünyayı gezmeye hayalleri kurmaya başladım ve bu hayal zaman içerisinde adım adım gerçeğe dönüştü ve 5 kıtada 30’un üzerinde ülkeyi gezerek fotoğrafladım. Profesyonel fotoğrafcılık mesleğime Bursa’da devam ediyorum. Farklı konseptlerde fotoğraf projelerini yürütüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: