5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

BUDAPEŞTE ‘de Sanat ve Müzik 8-10 Kasım 2019

GEZİ PROGRAMIMIZ

1. Gün İstanbul – Budapeşte/ 8 Kasım 2019, Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile 10:30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY’nın TK1033 sefer sayılı, saat 12:35 kalkışlı uçağıyla Budapeşte’yehareket ediyoruz. Yerel saatle 12: 40’te Budapeşte Havaalanı’na varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Tarih açısından Avrupa’nın çok özel bir şehri olan Budapeşte’de Kahramanlar Meydanı’ndaki kahve molamızdan sonra başlayacağımız şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Budin Kalesi, Şehir Parkı,AndrassyCaddesi, Opera Binası, Zincirli Köprü, Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi olacaktır. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız 5 yıldızlı Intercontinental Otel’de, Tuna nehri manzaralı odalarda olacaktır.

Akşam yemeğinin ardından, Budapest Festival Orkestrası’nın, Liszt Academy Concert Center’da 19.45’te başlayacak konseri için ayrılıyoruz. Şef Lahav Shani yönetimindeki Budapeşte Festival Orkestrası’nın konserinde Sergey Prokofyev ve Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin eserleri çalınacaktır.

2. Gün Budapeşte / 09 Kasım 2019, Cumartesi

Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir sabah yürüyüşüyle kaleye çıkıyoruz, daha sonra özel aracımızla sırasıyla Macar Ulusal Galeri’yi ziyaret edeceğiz ve öğle yemeği için Avrupa’nın en ünlü kafelerinden New York Cafe’ de mola vereceğiz. Yemek sonrasında Sinagog gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği için 19.30’da otelden ayrılıp Tuna Nehri kenarında şık bir tekne – restaurantolan Spoon’a gidiyoruz. Yemekten sonra ise özel tekne ile yapacağımız Tuna nehri gezimizde Budapeşte’yi nehirden izleme imkânı bulacağız.

Konaklamamız Intercontinental Hotel’de.

3. Gün Budapeşteİstanbul / 10 Kasım 2019, Pazar

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 9.30’da check-out işlemlerini tamamlayıp sırasıyla Budapeşte’nin iki kanlı terör rejimi sırasında tutsak alınıp yaşamlarını yitiren insanların anısını yaşatan ve o dönemin Budapeşte’sindeki yaşamdan izler taşıyan etkileyici‘’Terror Haza’’ müze gezisi gerçekleştireceğiz. Ardından Güzel Sanatlar Müzesi’nde Michelangelo salonunda sergilenen ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin ‘’Budapeşte, Atlar ve Binicileri’’ adlı sergisini gezme fırsatı bulacağız. Szent Istvan Kilisesi etrafında yenilecek öğle yemeği sonrasında ise Ludwig Modern Sanat Müzesi gezimiz ile yaklaşık saat 17.00’de Budapeşte turumuzu sonlandırmak üzere havaalanına doğru harekete geçeceğiz. Gümrük ve pasaport işlerinin sonrasında THY’nin TK1038 sefer sayılı, saat 20.05’da kalkan uçağı ile Budapeşte’den ayrılıyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 00.10’dur.

REHBERİMİZ KENAN TAMER:

Kenan Tamer Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğrenimininüçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu… Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka… İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine âşık… Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

UÇUŞ DETAYLARI

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Gezilerdeki giriş ücretleri
 • Konser ücreti
 • Özel tekne turu
 • 2 akşam ve bir öğle yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Yapılacak şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içkiler
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki kişilik odada kişi başı ücret 1.120 EURO
Tek kişilik odada kişi başı ücret 1.320 EURO 
   Müşteri Adı SoyadıASAMANYA TURİZM EĞİTİM ORG.VE TİC.LTD.ŞTİ.
 YAPI KREDİ EURO
Şube058-KIZILTOPRAK ŞUBESİ
   IBAN/Hesap No   TR74 0006 7010 0000 0056 4028 11 

İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30’u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50’si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptalkoşullarıgeçerlidir.

%d blogcu bunu beğendi: