5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

Bir Sanat Eseri Nasıl Okunur? Üç Dönem, Üç Sanat Akımı

Bir Sanat Eseri Nasıl Okunur? Üç Dönem, Üç Sanat Akımı

İstanbul’un sanat ve tarih kokan semtinde, öğle yemeği eşliğinde tablo okumasıyla geçmişe gidiyor ve sanat akımlarına vakıf oluyoruz.
Sanat danışmanımız Feride Çelik önderliğinde, “Bir Sanat Eseri Nasıl Okunur?” başlığı altında 17. yüzyıldan başlayarak üç dönem, üç sanat akımını üç sanat eseri üzerinde örnekleyerek inceleyeceğiz.
Valezquez’in “Las Meninas”ında Barok resmin özeliklerine dalıyor, Seurat’nın “La Grande Jatte Adasında Bir Pazar Öğleden Sonrası”nda noktacılık tekniğine odaklanıyoruz. Son olarak Cezanne’ın “Yıkananlar” tablosunda izlenimcilik akımına göz atarak bu eşsiz eserler üzerinden tarihi bir sanat yolculuğuna çıkıyoruz.
Tarih: 6 Nisan 2018
Saat: 12:00-15:30
Yer: Four Seasons Sultanahmet
Katılımcı Ücreti: 265 TL  (öğle yemeği dahil)
Turumuzla ilgili bilgi ve satın almak için bizimle kontak kurun.
Tur Danışmanımız:

FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır. 1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: