5752207969.8dd5717.49e25985a4d241f7ba0798db35602580

ARNAVUTKÖY ARTWALK 19 HAZİRAN 2019

Bir Sanat ve Tasarım Rotası olarak tarihi Arnavutköy

İsmi; 15. yüzyılda Balkanların fethi akabinde Epir’den buraya yerleştirilen Arnavutlar’dan yadigar, bir zamanların kozmopolit Osmanlı köyü “Arnavutköy; kitaplara konu olmuş tarihi, ahşap konakları, dik yokuşları, kıyısındaki balık sevdalıları ve imrenilen semt hayatı ile İstanbul’un güzide semtlerinden biri. Bugün; zamanında çilek toplanan tarlalar, artık oldukça dikkat çekici bir sanat ve tasarım rotasına dönüşmüş durumda. Biz de bu gezimizde; bir yandan Arnavutköy’ün tarihi hikayelerini dinlerken, bir yandan sanat galerilerini, seramik ve bez bebek atölyelerini, çanta ve t-shirt tasarım dükkanlarını dolaşıp, kendilerine tasarıma vesanata adamış insanları tanıyacağız.

Sanat duraklarımız arasında Wohha, Çuval İstanbul, Arnavutköy Art Gallery, Atölye Gajuva, Serra Mozaik birkaçı olacaktır.

Tur saatleri: 10:30- 16:00

Buluşma noktası: XUNTA Cafe

Tur ücreti kişi başı 230 TL’dir.

Banka hesap bilgilerimiz:

ASAMANYA TURİZM EĞİTİM ORG.VE TİC.LTD.ŞTİ56424464 -YAPI KREDİ/KIZILTOPRAK Şubesi
TR 62 0006 7010 0000 00564 24464

Sanat Danışmanımız: Nihan Vural

1975 İstanbul doğumlu Nihan Vural lisans
derecesini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri
ve Edebiyatları bölümünde, öğretmenlik
formasyonunu Boğaziçi Üniversitesi Eğitim
Fakültesi’nde ve ön lisans derecesini
İstanbul Aydın Üniversitesi Turist Rehberliği
bölümünde tamamladı. Bilgi
Üniversitesi’nde Yaşam Boyu Eğitim
Merkezi’nde “Orhan Pamuk’u
Yorumlamak”, Süha Oğuzertem ile
Tanpınar’ı Yeniden Yorumlamak” seminerlerine ve Balkan Naci İslimyeli’nin resim atölyesine katıldı. 10 yılı aşkın bir süre özel ve devlet üniversitelerinde İngilizce okutmanı olarak çalışırken dünyanın çeşitli köşelerini gezme fırsatı oldu. Bu geziler sayesinde tanıştığı yavaş seyahat kavramını İstanbul’da düzenlediği kişiye ve gruplara özel tematik yürüyüş rotalarında da uyguladı ve doğduğu şehirde bile gezgin olmaktan hiç vazgeçmedi. Rehberlikte uzmanlık ve ilgi alanları İstanbul, sanat ve edebiyat, kadın çalışmaları, Bizans dönemi Konstantinapol mozaikleri, Yunanistan ve Yunan kültürüdür. Şehir ve seyahat ile ilgili konularda çeşitli yayınlara yazı yazmakta ve fotoğraf çekmektedir. Evrilen şehir İstanbul’a nasıl entegre olabileceğimizi sorgulayan İstanbul, Yeniden ismini verdiği ilk kişisel fotoğraf sergisini 2013 yılında açtı. Şehir fotoğraflarına eşlik eden zamansız ama aynı zamanda güncelyazılardan oluşan kişisel bloğu, İstanbul Travelogue ise İstanbul hallerini belgeleyen bir nevi günlüğüdür. İstanbul’da sanat, edebiyat ve spor temalı semt yürüyüşleri tasarlamaktadır. “Lüküs Hayat’tan Bomontiada’ya Şişli”, “Nişantaşı: Sanat ve Edebiyat”, “Aşiyan’dan Emirgan’a”, “Kara Kartal’ın İzinde Beşiktaş” söz konusu temalardan bazı örnek başlıklardır. Ayrıca, yurt dışında Yunanistan’a geziler düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: